آسیب پذیری کشف شده توسط گوگل در ویندوز 8.1

بار دیگر گوگل جزییات یک اشکال جدید افزایش امتیاز (Privilege Escalation) در سیستم عامل ویندوز 8.1 را پیش از اینکه مایکروسافت برای رفع آن برنامه ریزی کند، منتشر نمود و این امر باعث جدال جدید دو غول تکنولوژی شد.

این کشف گوگل، دومین مرتبه در کمتر از یک ماه است، زمانی که تیم تحقیقات امنیت گوگل با نام Project Zero، جزییاتی از آسیب پذیری در سیستم عامل مایکروسافت را منتشر نمود. تیم Google Project Zero معمولا آسیب پذیری ها را در محصولات مختلف شرکت های متفاوت کشف می کند. این آسیب پذیری ها به عرضه کنندگان این محصولات گزارش داده می شود و در صورتی که آنها رخنه ها در 90 روز رفع نکنند و وصله امنیتی برای آن در نظر نگیرند، گوگل به طور خودکار آسیب پذیری را به همراه جزییات آن برای عموم فاش می کند.

گوگل در کمتر از یک ماه، دو حفره امنیتی را کشف کرده است. دو هفته قبل، تیم Google Project Zero جزییات آسیب پذیری افزایش امتیاز (EoP) ویندوز 8.1 که به هکرها اجازه می داد محتویات کامپیوتر قربانی را تغییر دهند و یا کل سیستم قربانی را کنترل کنند، افشا نمود.

در آن زمان، مایکروسافت، گوگل را بخاطر افشای رخنه امنیتی ویندوز 8.1 برای عموم پیش از اینکه آنها برای رفع آن اقدام کنند، مورد انتقاد قرار داد. به گفته مایکروسافت، آسیب پذیری ویندوز 8.1 کشف شده توسط گوگل به طور بالقوه کاربران این سیتسم عامل را در مقابل هکرها در معرض خطر قرار می دهد.

با این حال، انتشار جزییات اثبات این آسیب پذیری دوم در ویندوز 8.1 تنها دو روز قبل از وصله امنیتی برنامه ریزی شده مایکروسافت نشان داد که گوگل بر سر مهلت 90 روزه خود برای رفع کاستی های نرم افزار ایستاده است.

 

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: