آسیب پذیری zero-day در IE

در راهنمای امنیتی كه روز 29 دسامبر منتشر شد، شركت مایكروسافت تایید كرد كه از این آسیب پذیری سوء استفاده هایی شده و حملاتی بر روی سیستم ها صورت گرفته است.
روز شنبه شركت مایكروسافت تایید كرد كه اینترنت اكسپلورر نسخه های 6 و 7 و 8 حاوی یك مشكل اصلاح نشده یا آسیب پذیری zero-day می باشد كه می تواند توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار بگیرد تا سیستم ویندوز قربانی را ارتباط ربایی نماید.
این شركت در حال كار برای برطرف نمودن این آسیب پذیری است و هم چنین تا انتشار اصلاحیه و به روز رسانی های جدید، یك راه حل اولیه برای محافظت از سیستم های تحت تاثیر قرار گرفته، منتشر كرده است.
در راهنمای امنیتی كه روز 29 دسامبر منتشر شد، شركت مایكروسافت تایید كرد كه از این آسیب پذیری سوء استفاده هایی شده و حملاتی بر روی سیستم ها صورت گرفته است. هم چنین هشدار داد كه حملات هدفمند در حال سوء استفاده از این آسیب پذیری از طریق اینترنت اكسپلورر نسخه 8 می باشند.
نسخه های جدید اینترنت اكسپلورر شامل نسخه 9 و 10 تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار ندارند و كاربران می توانند مرورگر خود را در صورت امكان به این نسخه ها ارتقاء دهند. هرچند كه كاربران ویندوز xp نمی توانند از این نسخه ها استفاده نمایند زیرا اینترنت اكسپلورر نسخه 9 بر روی ویندوز ویستا و 7 و اینترنت اكسپلورر نسخه 10 بر روی ویندوز 7 و 8 قابل اجرا است.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: