آلوده شدن رایانه های ویندوز با تروجان Rovnix

شرکت امنیتی بیت دیفندر هشدار داد نسخه جدیدی از تروجان Rovnix که امسال از طریق اینترنت گسترش یافت حداقل 130000 رایانه را به منظور سرقت داده های کارت اعتباری در انگلستان آلوده ساخته است.
تا این زمان تروجان Rovnix یک مشکل آزاردهنده برای رایانه های ویندوز بوده است. این تروجان یکسری مشکلات از قبیل خرابی از طریق پاپ آپ های تبلیغات، فضولی در برنامه ها، سرقت داده و حتی مشکلات صفحه آبی را برای کاربران به وجود آورده است. هم چنین کاربران پیام های خطای جعلی را دریافت می کنند که از آن ها درخواست می کند برای برطرف شدن مشکل وجهی را پرداخت نمایند.
با توجه به یافته های بیت دیفندر 87 درصد از آلودگی ها در انگلستان شناسایی شده است و درصد کمتری نیز در کشورهای آلمان، ایتالیا و امریکا کشف شده است.
مدیر امنیت بیت دیفندر اظهار داشت: بانیان کمپینی که انگلستان را هدف حمله قرار داده است ادعا می کنند که بات نت Rovnix هم چنان در حال گسترش می باشد.
به طور غیرعادی، الگوریتم تولید دامنه C & C تروجان  Rovnixبه گونه ای تنظیم شده است که 5 تا 10 دامنه را در هر 15 دقیقه ایجاد می کند و نام دامنه ها از 12 تا 23 کاراکتر تشکیل شده است.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: