آلوده شدن سرورهای لینوكس به بدافزارهای IptabLes و IptabLex

بات نتی كه سرورهای لینوكس را آلوده كرده است، نسخه های Apache Struts و Tomcat را هدف حملات قرار داده است.

شركت Akamai هشدار می دهد: بات نتی كه سرورهای لینوكس را آلوده كرده است برای راه اندازی حملات انكار سرویس توزیع شده بزرگ كه DNSها و دیگر زیرساخت ها را هدف قرار می دهد، استفاده می شود.

این بات نت كه IptabLes و IptabLex نامیده می شود نسخه های Apache Struts و Tomcat را هدف حملات قرار داده است.

در این حملات مهاجمان می توانند پس از سوء استفاده حق دسترسی ها را افزایش دهند تا بتوانند سرور را از راه دور كنترل كنند و كدی مخرب را بر روی آن اجرا نمایند.

این بات برای راه اندازی حملات انكار سرویس توزیع شده نیز مورد استفاده قرار می گیرد كه در یكی از این حملات 119Gbps ترافیك مزاحم بر روی وب سایت های سرگرمی ارسال شده است.

شركت Akamai اعلام كرد: استفاده از سرورهای لینوكس برای حملات انكار سرویس توزیع شده روش نسبتا جدیدی است و به ادمین ها توصیه می شود تا در اسرع وقت اصلاحیه های مرتبط با سرورهای لینوكس را اعمال نمایند.

مدیر عامل شركت Akamai گفت: ما یكی از معروفترین كمپین های حملات انكار سرویس توزیع شده را در سال 2014 شناسایی كردیم كه توس بدافزارهای  IptabLes و IptabLex بر روی سیستم های لینوكس به وقوع پیوسته است.

این حملات یك ارتقاء سایبری قابل توجهی است زیرا سیستم عامل لینوكس معمولا در بات نت های انكار سرویس توزیع شده استفاده نمی شود. ادمین های لینوكس باید نسبت به این حملات آگاهی كافی داشته باشند تا بتوانند عملیات حفاظتی لازم را بر روی سرورها اعمال نمایند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: