افزایش تهدیدات تلفن همراه در سال 2013

با توجه به گزارشات شركت امنیتی F-Secure، تهدیدات اندروید در هر دو معیار سایز و پیچیدگی در حال رشد می باشد.
با توجه به گزارشات شركت امنیتی F-Secure، تهدیدات اندروید در هر دو معیار سایز و پیچیدگی در حال رشد می باشد. مجرمان سایبری از روش های جدید برای سوء استفاده از ضعف های اندروید استفاده می كنند و سرویس های بدافزار مبتنی بر اندروید را طراحی می كنند.
در این گزارش آمده است: در سه ماهه اول سال 2013، تعداد تهدیدات تلفن همراه حدود 50 درصد افزایش یافته است. بیش از 91 درصد از این تهدیدات، پلت فرم های اندروید را هدف حمله قرار داده اند و مابقی پلت فرم Symbian را مورد هدف قرار داده اند.
محققان امنیتی F-Secure در این گزارش اشاره كردند: تا زمانی كه تعداد بدافزارهای اندروید در حال افزایش باشد، این دسته از بدافزارها روند نگران كننده ای را به دنبال خواهند داشت.
به طور كلی، نویسندگان بدافزارهای اندروید، از طریق برنامه های كاربردی معتبر رویGoogle Play یا فروشگاه های برنامه های كاربردی دیگر، كاربران تلفن همراه را فریب می دهند تا برنامه های مخرب را بر روی دستگاه های خود نصب نمایند. باتوجه به گزارش شركت F-Secure، در حال حاضر روش توزیع جدید مبتنی بر ایمیل، خطر آلوده شدن به بدافزار را برای كاربران اندروید افزایش می دهد. این روش برای كاربرانی است كه كمتر از فروشگاه های برنامه های كاربردی استفاده می كنند اما به طور منظم ایمیل های خود را از طریق تلفن ها و تبلت ها چك می كنند.
در حال حاضر نه تنها مجرمان سایبری با انگیزه های مالی شروع به استفاده از این روش نموده اند كه گروه های هكر نیز با استفاده از این روش حملات هدفمندی را هدایت می كنند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: