افشای 100000 رمز عبور سایت IEEE

یك متخصص كامپیوتر اظهار داشت كه سرور IEEE حاوی 100000 نام كاربری و رمز عبوری است كه به صورت متن ساده ذخیره شده اند و به طور عموم در دسترس قرار دارند.
یك متخصص كامپیوتر اظهار داشت كه سرور IEEE حاوی 100000 نام كاربری و رمز عبوری است كه به صورت متن ساده ذخیره شده اند و به طور عموم در دسترس قرار دارند.
این متخصص كامپیوتر كه برای FindZebra كار می كند در یك وبلاگ نوشت كه این مشكل را هفته گذشته كشف كرده است و IEEE را در جریان این مساله قرار داده است تا این سازمان بتواند با بررسی های لازم این مشكل را برطرف نمایند.
داده هایی كه از یك ماه پیش بر روی سرور FTP سازمان IEEE در دسترس عموم قرار دارند، به طور بالقوه منجر به افشای نام كاربری و رمز عبور افرادی شده است كه برای سازمان ها و شركت های اپل، گوگل، آی بی ام، اوراكل، سامسونگ، ناسا، استنفورد كار می كنند. احتمالا تمامی فعالیت هایی كه كاربران بر روی سایت ieee.org انجام داده اند، افشاء شده است.
سازمان IEEE در بیانیه ای اظهار داشت: این سازمان آگاهی یافته است كه رخدادی منجر به دسترسی غیرعمدی به فایل های log غیر رمز شده حاوی نام كاربری و رمز عبور كاربران شده است. ما تحقیقات كاملی انجام داده ایم و این مساله برطرف شده است. ما در حال اطلاع رسانی به افرادی هستیم كه ممكن است تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار گرفته باشند. سازمان IEEE به طور جدی به دنبال حفاظت از اطلاعات خصوصی اعضای این سازمان است و از وقوع این حادثه و هر گونه ناراحتی، ابراز تاسف می كند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: