انتشار ده میلیون نام کاربری و گذرواژه از نقض داده ها

یک محقق امنیتی، مجموعه ای از ده میلیون نام کاربری و گذرواژه که بوسیله نقض داده ها در دهه های گذشته صورت گرفته شده بود و او با هدف تحقیقات آنها را جمع آوری کرده بود، به صورت عمومی منتشر نمود.

این اطلاعات شامل نام کاربری و گذرواژه هایی بود که از پایگاه های داده جمع آوری شده بود و هنوز هم بروی اینترنت در دسترس است. Mark Burnett یک مشاور امنیتی به خوبی شناخته شده بود که این اطلاعات را جمع آوری کرده بود و به صورت آنلاین ارائه کرده بود. او تصمیم گرفته بود که این اطلاعات را بروی اینترنت قرار دهد با اینکه از نظر قانونی خطرناک است تا به محققان امنیتی در زمینه پژوهش هایشان کمک قابل توجهی کرده باشد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: