به‌روز رسانی جعلی Flash Player

این نرم‌افزار جعلی تبلیغات خود را به جای تبلیغات معتبر وب‌سایت‌های مختلف قرار می‌دهد.
 
 
 
شركت امنیتی Malwarebytes در مورد یك به‌روز رسانی جعلی برای Flash Player هشدار داد كه باعث می‌شود تبلیغات معتبر و قانونی، جای خود را به هرزنامه و بنرهای نامناسب بدهند.
بنا بر ادعای Malwarebytes، به‌روز رسانی FlashPlayer11.safariextz یك افزونه جعلی مرورگر است. این به‌روز رسانی جعلی از لوگوی واقعی Flash Player استفاده می‌كند و حتی شامل لینكی به وب‌سایت رسمی ادوب است.
اما زمانی كه این نرم‌افزار نصب می‌گردد، آگهی‌های تبلیغاتی رسمی در وب‌سایت‌های معتبر را با آگهی‌های خودش می‌پوشاند.
به گزارش یك تحلیلگر امنیتی در Malwarebytes، نویسندگان این برنامه جعلی امیدوارند با تولید منفعت از كاربرانی كه بر روی تبلیغات جعلی كلیك می‌كنند، به تجارت  پرسودی دست یابند. وی اظهار كرد كه تبلیغات آنلاین یك صنعت میلیارد دلاری است و هركسی می‌خواهد به بخشی از آن دست یابد.
به گفته وی، این نرم‌افزار جعلی پس از نصب شروع به تزریق تبلیغات جعلی به تمامی وب‌سایت‌هایی كه مشاهده می‌كنید، خواهد نمود.
چنین نرم‌افزارهایی نشان می‌دهد كه مهاجمان از این واقعیت كه به‌روز رسانی‌های نرم‌افزاری برای كاربران مهم هستند، سوء استفاده می‌كنند. به همین دلیل است كه همواره باید به‌روز رسانی‌ها را از وب‌سایت‌های رسمی تولید كنندگان نرم‌افزارها دریافت كرد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: