ترمیم آسیب‌پذیری Google Glass

شركت امنیتی Lookout روشی را كشف كرده است كه هكرها می‌توانند با استفاده از آن كنترل Google Glass را از طریق یك كد QR خرابكار در دست بگیرند.
Google Glass نخستین آسیب‌پذیری امنیتی جدی خود را تجربه كرد. این آسیب‌پذیری به مهاجم اجازه می‌دهد با سوء استفاده از یك نقص امنیتی در چگونگی اتصال این ابزار به شبكه‌های Wi-Fi، كنترل این هدست را در دست بگیرد. اكنون گوگل این آسیب‌پذیری امنیتی را كه می‌تواند مشكلات جدی برای كاربران ایجاد كند اصلاح كرده است.
شركت امنیتی Lookout Security در ماه می این نقص امنیتی را در Google Glass كشف كرد كه به مهاجم اجازه می‌دهد یك كد QR (یك نوع باركد دو بعدی) تولید كرده و تمامی ارتباطات جاری از طریق كامپیوتر Glass را مشاهده نماید. یك هكر همچنین می‌تواند از طریق اینترنت و با استفاده از عملیات خرابكارانه، خسارت ایجاد كرده و احتمالاً اطلاعات كاربر را سرقت كند.
كد QR برای اتصال به Google Glass، كاربر را به یك access point راهنمایی می‌كند كه به هكر قابلیت كنترل از راه دور این ابزار را می‌دهد.
شركت Lookout Security در ویدئویی كه اخیراً منتشر كرده است، این آسیب‌پذیری را شرح داده و گوگل را به خاطر ترمیم آن در ماه گذشته ستایش كرده است.
اكنون Google Glass در اختیار ده هزار محقق قرار دارد. این برنامه بدین جهت طراحی شده است كه مشكلات و معایب Glass كشف و برطرف شده و برای عرضه عمومی آماده گردد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: