توصیه سیسکو به کاربران مبنی بر قفل کردن WebEx

پس از کشف یک محقق امنیتی مبنی بر اینکه بسیاری از شرکت‌های صاحب نام ملاقات‌های آنلاین خود را برای هرکسی که به آنها متصل شود باز گذاشته‌اند، سیسکو به مشتریان خود هشدار داده است که WebEx را قفل کنند.
برایان کربس در بلاگ خود نوشت که شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری را پیدا کرده است که از کلمه عبور برای محافظت از ملاقات‌های WebEx استفاده نمی‌کنند و در نتیجه هرکسی می‌تواند به این ملاقات‌های آنلاین متصل شده و از بحث‌ها و برنامه‌های داخلی این شرکت‌ها مطلع گردد.
به نوشته وی، برنامه‌های این ملاقات‌ها از طریق مرکز رویداد WebEx در دسترس قرار دارد.
به گفته یکی از مدیران فروش سیسکو به نام آرون لویس، این شرکت گزینه‌های متنوعی برای برقرار کردن ملاقات‌های حساس و گزینه‌های مختلفی نیز برای برقراری ملاقات‌های عمومی در WebEx دارد. برای مثال سیسکو به طور پیش‌فرض برای تنظیم یک قرار ملاقات نیاز به کلمه عبور دارد، اما کاربر می‌تواند این گزینه را غیرفعال نماید.
قرار ملاقات‌های مهم و حساس همواره توسط یک کلمه عبور پیچیده محافظت می‌گردند. در عین حال ممکن است شرکت‌ها به طور عمومی ملاقات‌هایی را برای وبینارهایی که هرکسی می‌تواند به آنها متصل شود تنظیم نمایند. اما توصیه می‌شود فقط وقتی چنین قرارهایی تنظیم گردد که دلیل تجاری داشته باشد.
به گفته لویس، نکته دیگر این است که گزینه join before host را غیرفعال نمایید. همچنین فعال کردن host as presenter از پیوستن دیگران به قرار ملاقات و به اشتراک گذاشتن محتوا توسط وی جلوگیری می‌کند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: