حمله به DNS وب سایت Bitcointalk.org

به برخی كاربران توصیه می شود تا رمزهای عبور خود را تغییر دهند.
انجمن محبوب بحث Bitcoin روز دوشنبه هشدار داد كه پس از نشت اطلاعات ثبت كننده DNS سایت، رمز عبور برخی از كاربران ممكن است رهگیری شده باشد.
دستكاری سرورهای DNS یكی از حملات قدرتمند می باشد. با این روش مهاجم می تواند ترافیك كاربران را به سمت وب سایت هایی كه در كنترل خودش می باشد، هدایت كند حتی زمانی كه فرد نام دامنه صحیح را در نوار آدرس مرورگر خود وارد می كند.
یك شركت مستقر در ژاپن با نام Anonymous Speech در این انجمن با نام مستعار Theymos نوشت: مهاجمی یك رخنه در ثبت كننده نام دامنه Bitcointalk.org پیدا كرده و سپس یك حمله man-in-the-middle بر روی Bitcointalk.org اجرا كرده است و در نتیجه توانسته است رمزهای عبور كاربران، كوكی های احراز هویت شده، پیام های خصوصی و اطلاعات دیگری را رهگیری نماید.
این حمله بین ساعات 6 صبح روز یكشنبه تا 8 شب روز دوشنبه به وقوع پیوسته است. كاربرانی كه در این بازه زمانی از این انجمن استفاه كرده اند می بایست رمزهای عبور خود را تغییر دهند.
Theymos نوشت: افرادی كه قابلیت به خاطر سپردن رمز عبور را فعال كرده اند نباید در معرض خطر قرار داشته باشند.
كاربرانی كه می خواهند اطمینان حاصل نمایند كه به سرور درستی متصل شده اند می توانند آدرس IP، "109.201.133.195 bitcointalk.org" را در فایل های میزبان خود وارد نمایند و پس از برطرف شدن این رخنه و اصلاح DNS این آدرس را حذف نمایند. هم چنین گواهینامه TLS این وب سایت، "29:0E:CC:82:2B:3C:CE:0A:73:94:35:A0:26:15:EC:D3:EB:1F:46:6B," می باشد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: