رخنه ای در Adobe Reader PDF

رخنه ای در برنامه Adobe Reader می تواند به مهاجمان اجازه دهد تا زمان و محل باز شدن یك سند PDF را ببینند.
شركت مك آفی آسیب پذیری را در برنامه Adobe Reader پیدا كرده است كه زمان و محل باز شدن یك سند PDF را نشان می دهد.
Haifei Li از شركت مك آفی در وبلاگی نوشت: این مساله یك مشكل جدی نیست و منجر به اجرای كد از راه دور نمی شود. اما شركت مك آفی آن را به عنوان یك مشكل امنیتی در نظر گرفته است و شركت ادوب را از این موضوع مطلع ساخته است. این آسیب پذیری تمامی نسخه های Adobe Reader را تحت تاثیر قرار می دهد.
Haifei Li نوشت: ارسال كنندگان فایل های مخرب می توانند از این آسیب پذیری به منظور جمع آوری اطلاعات حساس مانند آدرس IP و ارائه كننده سرویس اینترنت سوء استفاده نمایند. هم چنین این مشكل می تواند توسط مهاجمان برای شناسایی مورد استفاده قرار گیرد.
شركت مك آفی به كاربران Adobe Reader توصیه می كند تا جاوا اسكریپت را تا زمان انتشار اصلاحیه غیرفعال نمایند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: