طراحی ضد بدافزار قوی تر در ویندوز 8

مایكروسافت برخی حفاظت های امنیتی را در نظر گرفته است تا اطمینان یابد كه ضد بدافزارهای شركت های دیگر اول از همه بر روی سیستم لود می شود تا بررسی نماید كه قبل از ادامه فرآیند بوت شدن، سیستم سالم است.
رویكرد مایكروسافت، با نام " راه اندازی اولیه ضد بدافزار" اساسا به معنی اولین نرم افزاری است كه بر روی سیستم عامل ویندوز 8 به عنوان یك درایور لود می شود و در نتیجه می توان از این نرم افزار ضد بدافزار استفاده نمود. این یك تغییر اساسی است زیرا قبل از این لود كردن درایور نرم افزار بر روی ماشین كاربر تصادفی بود و "یك درایور مخرب" می توانست با خاموش كردن ضد بدافزار، اول از همه بر روی دستگاه لود گردد.
مایكروسافت برخی حفاظت های امنیتی را در نظر گرفته است تا اطمینان یابد كه ضد بدافزارهای شركت های دیگر اول از همه بر روی سیستم لود می شود تا بررسی نمایند كه قبل از ادامه فرآیند بوت شدن، سیستم سالم است. مایكروسافت به همراه ویندوز 8 ضد بدافزار خود را با عنوان Windows Defender منتشر كرده است. بنابراین اگر كاربر این ضدبدافزار را پاك نكند، اولین نرم افزار آنتی ویروسی كه لود می شود، Windows Defender خواهد بود.
جنبه های دیگری از ویندوز 8 نیز قابل قدردانی است. از جمله ویژگی "Unified Extensible Firmware Interface" می باشد كه نیازمند آن است تا هراس افزارهای دارای امضای دیجیتالی در فرآیند بوت استفاده گردند تا از ورود روت كیت ها جلوگیری به عمل آید. این فرآیند بوت امن از طریق استاندارد صنعتی UEFI حمایت می شود. موسسه ملی استاندارد و فناوری از طرفداران سرسخت فرآیند بوت امن هستند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: