غیرفعال نمودن بات نت Bamital

شركت های مایكروسافت و سایمانتك اظهار داشتند كه در دو سال گذشته بیش از 8 میلیون كامپیوتر توسط بات نت Bamital آلوده شده است.
 
شركت های سایمانتك و مایكروسافت بات نتی را غیرفعال نمودند كه میلیون ها كامپیوتر را برای فعالیت های مجرمانه از قبیل سرقت هویت مورد سوء استفاده قرار داده اند.
ریچارد دومینكو، مشاور واحد جرائم دیجیتالی مایكروسافت روز چهارشنبه در وبلاگی نوشت: در دو سال گذشته بیش از 8 میلیون كامپیوتر توسط این بات نت آلوده شده اند. این ششمین بات نتی است كه طی سه سال گذشته توسط مایكروسافت غیرفعال می شود.
با توجه به ادعاهای مطرح شده، كد Bamital باعث می شود تا كاربران به سمت وب سایت های مخرب هدایت شوند حتی زمانی كه بر روی نتایج معتبر موتور جستجوی Bing مایكروسافت یا موارد مشابه آن در موتورهای جستجوی یاهو و گوگل كلیك می كنند.
این بات نت هم چنین می تواند اطلاعات شخصی را از روی سیستم ها به سرقت ببرد و حملات انكار سرویس توزیع شده را هدایت نماید و كار وب سایت ها را با ایجاد ترافیك بیش از حد مختل نماید.
در حال حاضر شركت های مایكروسافت و سایمانتك صفحاتی را ایجاد كرده اند و درآن چگونگی حذف این نرم افزار مخرب توضیح داده شده است.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: