مرکز آمار ایران هک شد، اما عربستان نه!

در پی نفوذ انجام شده به پایگاه مرکز آمار کشورمان توسط یک گروه عربستانی به نام داعس و به نحوی اعلان جنگ سایبری عربستان به ایران، بعضی از هکرهای ایرانی در روز پنجشنبه مورخ ششم خرداد با پیاده سازی حملات گسترده تکذیب سرویس، پایگاه آمار کشور عربستان را به نشانی http://www.cdsi.gov.sa  از دسترس خارج ساختند.

اما آیا اجرای حملات تکذیب سرویس توسط بعضی از هکرهای ایران، پاسخی کوبنده و محکم به نفوذ و دسترسی غیرمجاز به وبسایت مرکز آمار ایران توسط آن گروه عربی است؟

انجام حملات تکذیب سرویس توزیع شده بعضی از هکرهای ایرانی را کاری بی ارزش تلقی نمی کنیم اما به عقیده تیم پارسینگ، چنین حملاتی می بایست آخرین حرکت مهره این دسته از هکرهای ایرانی باشد. در مقابل کاری که گروه عربی داعس یعنی دسترسی به سیستم مدیریت پایگاه آمار کشور، انجام داده است، هکرهای ایرانی می بایست اقدامی ارزشمندتر از آنچه که آنان انجام داده اند، انجام دهند.

تیم پارسینگ با تشکیل کمپین نفوذ به سایت های عربستانی از هکرهای داخلی و علاقه مند برای انجام پروژه های خود دعوت به عمل آورد اما متاسفانه با غیر قابل دسترس بودن سایت هدف یعنی سایت آمار عربستان، عملیات جمع آوری اطلاعات، پویش و مابقی فازهای نفوذگری، امری شدنی نخواهد بود.

اگر هکرهای ایرانی قصد قدرت نمایی و پاسخی کوبنده به هک واقعی گروه عربی داعس را دارند، باید به اطلاعات وبسایت و سرورهای عربستانی دسترسی داشته باشند تا پیغام و اعتراض خود را بروی صفحات وبسایت های آنان قرار دهند، نه اینکه با استفاده از حملات تکذیب سرویس و پایین آوردن سایت های آنان، هم قدرت خود را زیر سوال ببرند و هم نگذارند دیگر گروه هکرهای داخلی که قصد پیاده سازی یک نفوذ واقعی را دارند، از تصمیم خود به دلیل در دسترس نبودن سایت، صرف نظر کنند.

 

 

 

 

 

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: