نقص امنیتی در مسیریاب Linksys

سیسكو اعلام كرد كه اصلاحیه مربوط این نقص تهیه شده و در حال تست می‌باشد.
 
سیسكو وجود یك آسیب‌پذیری در یك مسیریاب Linksys را تأیید كرد كه می‌تواند به یك هكر اجازه دهد كه كنترل كامل دستگاه مورد استفاده برای ساختن شبكه‌های خانگی را در اختیار بگیرد.
این نقص امنیتی هفته گذشته توسط شركت امنیتی DefenseCode افشا شده بود. این شركت اظهار كرده بود كه ممكن است این نقص در مدل‌های مختلف Linksys وجود داشته باشد. روز پنجشنبه سیسكو اعلام كرد كه این آسیب‌پذیری فقط در Linksys WRT54GL وجود دارد.
سیسكو در یك جمله اظهار داشت كه در حال حاضر هیچ‌یك از محصولات دیگر Linksys تحت تأثیر این آسیب‌پذیری قرار ندارند. به گفته این شركت، سیسكو یك ترمیم برای این مسأله تهیه كرده و در حال تست آن می‌باشد و در اولین فرصت ممكن آن را در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد.
سیسكو به مشتریان خود توصیه كرده است كه تا زمانی كه اصلاحیه مربوطه آماده شود، اطمینان حاصل كنند كه شبكه آنها به‌طور امن پیكربندی شده است و غریبه‌ها یا افراد غیرقابل اعتماد از كابل اترنت برای اتصال به مسیریاب استفاده نمی‌كنند.
نه سیسكو و نه DefenseCode جزئیات این آسیب‌پذیری را ارائه نكرده‌اند. پس از اظهارات سیسكو، DefenseCode با انجام یك تحلیل سریع كشف كرده است كه حداقل یك مدل دیگر Linksys نیز احتمالاً آسیب‌پذیر است.همچنین این شركت در مورد چند آسیب‌پذیری دیگر در تجهیزات Linksys به سیسكو اطلاع داده است.
DenfenseCode همچنین در حال بررسی این موضوع است كه آیا تجهیزات شبكه سایر تولیدكنندگان نیز دارای این نقص امنیتی هستند یا خیر.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: