نقص امنیتی در Firefox 16

تنها یك روز پس از عرضه Firefox 16، موزیلا موقتا امكان دانلود این نسخه مرورگر را غیرفعال ساخته و یك نقص امنیتی بسیار جدی را برطرف نمود.
تنها یك روز پس از اینكه آخرین نسخه مرورگر موزیلا یعنی Firefox 16 در سایت دانلودهای موزیلا در دسترس كاربران قرار گرفت، این شركت موقتا امكان دانلود این نسخه مرورگر را غیرفعال ساخت تا یك نقص امنیتی بسیار جدی و جدید را برطرف نماید. این نسخه با پشتیبانی برای HTML5 عرضه شده بود. این نسخه شامل انیمیشن‌های CSS3، Transform ها، Transition ها، Image Value ها، Value ها و Unit ها و IndexedDB می‌گردد.
به گفته یكی از مدیران امنیتی موزیلا، این آسیب‌پذیری می‌تواند به یك سایت خرابكار اجازه دهد كه تشخیص دهد كه كاربر چه سایت‌هایی را مشاهده كرده است و به چه URL ها یا پارامترهای URL دسترسی پیدا كرده است. این نقص امنیتی روز چهارشنبه توسط یك محقق امنیتی به‌طور عمومی افشا شده بود و كد سوء استفاده كننده از آن نیز منتشر شده بود.
با اینكه موزیلا اظهار كرده بود كه هیچ شاهدی مبنی بر سوء استفاده گسترده از این آسیب‌پذیری وجود ندارد، اما به كاربران خود توصیه كرده بود كه مرورگر خود را به نسخه 15.0.1 كه از این آسیب‌پذیری رنج نمی‌برد، بازگردانند.
بعدازظهر روز پنجشنبه این شركت مجددا و پس از برطرف كردن نقص امنیتی مذكور، نسخه جدید فایرفاكس یعنی Firefox 16.0.1 را برای سیستم‌های ویندوز و مكینتاش عرضه كرد. این نسخه در سرورهای ارتقای موزیلا عرضه شده و به كاربرانی كه قبلا Firefox 16 را دانلود كرده بودند، مستقیما پیشنهاد شد. یك ترمیم برای نسخه اندرویدی فایرفاكس نیز عرضه شده است.
موزیلا همچنین اطلاعات بیشتری در مورد طبیعت این آسیب‌پذیری كه در رده امنیتی حیاتی قرار گرفته است، منتشر كرده است.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: