پنج میلیون كلمه عبور جیمیل به سرقت رفت

به كاربران جیمیل توصیه شده است كه كلمه عبور خود را تغییر دهند و احراز هویت دو مرحله ای را تنظیم نمایند.
متخصصان امنیت به كاربران جیمیل توصیه می‌كنند كه با توجه به گزارشاتی مبنی بر دستیابی هكرها به اطلاعات پنج میلیون كاربر این سرویس ایمیل، كلمات عبور خود را تغییر دهند. برخی از این كلمات عبور در فروم‌های جرایم سایبری روسیه افشا شده‌اند.
رئیس واحد جرایم سایبری گروه امنیتی CSIS در كپنهاگ اظهار كرد كه اگرچه اغلب كلمات عبور به سرقت رفته جیمیل قدیمی هستند، اما بسیاری از آنها نیز هنوز معتبر بوده و كار می‌كنند.
گوگل به خبرگزاری‌ها اعلام كرده است كه هیچ شواهد و ادله‌ای مبنی بر مورد سوء استفاده قرار گرفتن سیستم‌های خود كشف نكرده است.
سرویس ایمیل مبتنی بر ابر گوگل توسط افراد و شركت‌های زیادی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خبرگزاری روسی RIA Novosti گزارش كرده است كه هكرها یك پایگاه داده حاوی اطلاعات لاگین و كلمات عبور حساب‌های گوگل را سرقت كرده و در یك فروم آنلاین Bitcoin Security منتشر كرده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این پایگاه داده حاوی 4.93 میلیون حساب گوگل متعلق به كاربران انگلستان، روسیه و اسپانیا بوده است.
در انتهای این خبر باید اضافه نمود که فایل اصلی پنج میلیون جیمیل و کلمه عبور که نخستین بار شخصی روسی با نام مستعار   tvskit خبر از سرقت آنها داد، در اختیار تیم پارسینگ نیز قرار دارد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: