چین مسئول 41 درصد از ترافیك حمله سراسر جهان

ایالات متحده آمریكا نیز مسئولیت 10 درصد از ترافیك حمله جهان را بر عهده دارد.
یك گزارش امنیتی جدید نشان می‌دهد كه چین متهم ردیف اول حملات خرابكارانه كامپیوتری بوده و ایالات متحده نیز در ردیف دوم قرار دارد.
بر اساس گزارش شركت آكامایی، چین مسئول 41% از ترافیك حملات كامپیوتری است. گزارش بلومبرگ نیز نشان می‌دهد كه حملات سایبری نشأت گرفته از چین نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر شده است. همچنین این حملات 33% نیز نسبت به سه ماهه گذشته افزایش داشته است.
مدت‌ها است كه انگشت اتهام حملات سایبری به سمت چین نشانه رفته است و برخی دولت‌ها نیز این كشور را متهم به حملات دولتی می‌كنند. البته چین همواره این اتهام را رد كرده است.
بنا بر این گزارش، ایالات متحده آمریكا نیز در مقام دوم اصلی‌ترین منابع حملات سایبری قرار گرفته است و مسئول 10% از ترافیك حمله سراسر جهان است. در سه‌ماهه پیش از این، این كشور مسئول 13% از حملات سایبری جهان بود.
تركیه نیز كه معمولاً با حملات سایبری در ارتباط نیست، در این گزارش در مكان سوم قرار گرفته و منشأ 4.7% از ترافیك هك بوده است. روسیه با 4.3% در مقام چهارم و تایوان با 3.7% در مقام پنجم قرار گرفته‌اند.
گزارش تحقیق در مورد نشت داده‌ها در سال 2013 كه توسط شركت وریزون تهیه شده است نیز چین را مسئول حملات سایبری دانسته و انگشت اتهام را در مورد نشت داده‌ها به سوی چین گرفته است. چین مسئول 30% از نشت داده‌ها بوده كه 96% از آن، با جاسوسی سایبری در ارتباط است. رومانی با 28% در مقام دوم و ایالات متحده با 18% در مقام سوم قرار گرفته‌اند. بلغارستان و روسیه نیز مكان‌های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: