کشف بیشترین آسیب پذیری امنیتی در گوگل کروم

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، بیشترین آسیب پذیری های امنیتی کشف شده مربوط به مرورگر گوگل کروم می باشد. شرکت امنیتی Secunia تنها در ماه اکتبر 162 آسیب پذیری را در کروم افشاء کرده است. پس از کروم Avant با 159 آسیب پذیری و iTunes با 83 آسیب پذیری در رده های بعدی قرار گرفته اند.
با این وجود، این شرکت اعلام کرد که دلیل بالا بودن تعداد آسیب پذیری های کشف شده وجود یک سیستم کشف پیشرفته در شرکت گوگل است. تقریبا اکثر مواقع این آسیب پذیری های توسط خود شرکت گوگل کشف و افشاء می شوند در نتیجه پیش از آنکه این آسیب پذیری ها کشف شده و مورد سوء استفاده قرار بگیرد این شرکت آن ها را اصلاح می کند.
نه تنها شرکت گوگل دارای پیشرفته ترین سیستم تشخیص آسیب پذیری است بلکه پاداش هایی نیز برای کسانی که آسیب پذیری های کشف شده را اطلاع می دهند در نظر گرفته است و هکرهای کلاه سفید و محققان را تشویق می کند تا آسیب پذیری های کشف شده را اطلاع داده و پاداش دریافت نمایند.
لازم به ذکر است که تعداد آسیب پذیری های کشف شده هر ساله 40 درصد افزایش می یابد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: