گوگل داده‌های شخصی شما را رمزگذاری می‌كند

گوگل اعلام كرد كه در اندروید L، ویژگی رمزگذاری داده‌ها به طور پیش‌فرض فعال خواهد بود.
بلافاصله پس از اپل، گوگل نیز اعلام كرد كه از این پس به طور خودكار اقدام به رمز كردن داده‌های كاربران خواهد كرد.
به گزارش واشنگتن پست، جدیدترین سیستم عامل گوگل یعنی اندروید L این ویژگی امنیتی را معرفی خواهد كرد. كاربران سال‌هاست كه قادر بوده‌اند ویژگی رمزگذاری را بر روی اندروید به طور دستی فعال نمایند. اما این نخستین بار است كه گوگل این كار را برای آنها ساده كرده است.
یك سخنگوی گوگل اظهار كرد كه بیش از سه سال است كه اندروید گزینه رمزگذاری را در اختیار كاربران قرار داده است. وی تأكید كرد كه به عنوان بخشی از نسخه بعدی اندروید، رمزگذاری داده‌ها به طور پیش‌فرض فعال خواهد شد، در نتیجه حتی نیاز نیست كه راجع به فعال كردن آن فكر كنید.
فعال بودن رمزگذاری به طور پیش‌فرض به این معنا است كه كاربران بیشتری در برابر دسترسی هكرها و حتی دولت‌ها به داده‌ها و اطلاعات حساس خود محافظت خواهند شد.
حتی گوگل نیز كلید مورد نیاز برای باز كردن قفل این دستگاه‌ها را در اختیار نخواهد داشت و فقط افرادی كه كد عبور گوشی را در اختیار دارند می‌توانند وارد شده و اسناد، ویدئوها، تصاویر و غیره را مشاهده نمایند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: