22 میلیون شناسه Yahoo Japan لو رفت

yahoo Japan
بزرگترین پورتال وب ژاپن اعلام كرد كه سرورهای شناسه‌های این شركت هك شده است، ولی كلمات عبور و اطلاعات محرمانه كاربران لو نرفته است.
Yahoo Japan كه بزرگترین پورتال وب ژاپن است اعلام كرد كه در اثر حمله‌ای كه هفته گذشته شناسایی شد، شناسه‌های حدود 22 میلیون كاربر لو رفته است.
این شركت تأكید كرده است كه این شناسه‌ها جزو اطلاعات عمومی هستند و كلمات عبور و سایر داده‌های خصوصی تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته‌اند. شناسه‌های Yahoo Japan به همراه كلمه عبور برای ورود به سایت استفاده شده و اغلب در هنگامی‌كه كاربر اقدام به ثبت نظر در جایی كرده یا اینكه خریدی انجام می‌دهد، نمایش داده می‌شود.
Yahoo Japan اعلام كرد كه دسترسی غیرمجاز به سرورهای شناسه‌های خود را در بعدازظهر روز پنجشنبه كشف كرده است و پس از تحقیقات بیشتر، فایلی حاوی 22 میلیون شناسه كاربری را بر روی آن پیدا كرده است. این شركت اظهار كرد كه مطمئن نیست كه آیا این فایل به بیرون از این شركت منتقل شده است یا خیر، ولی امكان این موضوع وجود دارد.
این وب‌سایت هشدارهایی در مورد نشت احتمالی صفحات لاگین خود منتشر كرده است و سرویسی را در اختیار كاربران قرار داده است كه می‌توانند بررسی كنند كه آیا شناسه آنها در میان شناسه‌های لو رفته قرار دارد یا خیر. به گفته Yahoo Japan این شركت سال گذشته 24 میلیون شناسه كاربری فعال داشته است.
Yahoo Japan به كاربران اجازه نمی‌دهد شناسه‌های خود را بدون ایجاد یك حساب كاربری كاملاً جدید تغییر دهند كه این به معنای از دست دادن دسترسی به ایمیل‌ها و داده‌های فعلی است. این شركت اجازه ایجاد یك شناسه كاربری ثانویه را صادر می‌كند كه «Secret ID» نامیده شده و صرفاً برای ورود مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌صورت عمومی منتشر نمی‌گردد.
این شركت پس از وقوع یك نشت در ماه گذشته، ویژگی «Secret ID» را به عنوان بخشی از ارتقای امنیتی خود معرفی كرد. Yahoo Japan اعلام كرده بود كه یك برنامه خرابكار بر روی سرورهای این شركت كشف كرده است كه داده‌های كاربری 1.27 میلیون كاربر را استخراج كرده است، ولی این برنامه پیش از خروج این داده‌ها از شركت متوقف شده است.
بر اساس گزارش‌های Alexa، سایت Yahoo Japan پربازدیدترین وب‌سایت این كشور بوده و پانزدهمین سایت پربیننده در سراسر جهان می‌باشد. قسمت عمده سهام این شركت متعلق به Softbank بوده كه صاحب یكی از بزرگترین اپراتورهای موبایل این كشور نیز می‌باشد. یاهو نیز صاحب 35 درصد از سهام این پورتال است.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: