38 میلیون حساب كاربری قربانی هك ادوب

حمله سایبری كه روز سوم اكتبر علیه ادوب راه اندازی شد بیش از 38 میلیون حساب كاربری را تحت تاثیر قرار داده است.
روز سوم اكتبر، شركت ادوب در بیانیه ای اظهار كرد كه قربانی یك حمله سایبری شده و شناسه ها و رمزهای عبور رمز شده كاربران افشاء شده است. در همان زمان، این شركت ادعا كرد كه هكرها توانسته اند به ركورد كارت های اعتباری رمز شده و اطلاعات ورود به سیستم حدود سه میلیون كاربر دسترسی یابند. اما تحقیقات جدید نشان می دهد كه حدود 38 میلیون حساب كاربری فعال تحت تاثیر این حمله سایبری قرار گرفته است.
سخنگوی شركت ادوب گفت: ما هشدارهایی را به واسطه پست الكترونیكی برای كاربران ارسال نموده ایم. هم چنین رمزهای عبور تمامی شناسه های كاربری ادوب مجددا تنظیم شده است.
با توجه به بیانات سخنگوی ادوب، این شركت نشانه هایی از فعالیت غیرمجاز بر روی حساب های كاربری تحت تاثیر قرار گرفته مشاهده نكرده است.
مهاجمان به واسطه این حمله توانسته اند كه به حساب های كاربری نامعتبر یا غیرفعال ادوب دسترسی یابند حتی حساب هایی كه دارای رمزهای عبور رمز شده نامعتبر و حساب های كاربری تست بوده اند در دسترس مهاجمان قرار گرفته است.
شركت ادوب پس از تایید حمله، تمامی رمزهای عبور حساب های كاربری تحت تاثیر قرار گرفته را دوباره تنظیم كرد و پست الكترونیكی را برای حساب های كاربری آسیب پذیر و دارندگان كارت اعتباری كه اطلاعات كارت آن ها افشاء شده است، ارسال نمود.
شركت ادوب اطلاعات بیشتر در خصوص این نشت را در یك صفحه هشدار امنیتی قرار داده است و هم چنین گزینه ای را قرار داده كه توسط آن كاربران می توانند رمز عبور خود را تغییر دهند.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: