كشف یک تروجان جدید اندروید توسط كسپراسكای

محققان امنیتی از آزمایشگاه شركت آنتی ویروس كسپراسكای نام برنامه مخرب كشف شده را Backdoor.AndroidOS.Obad.a گذاشته‌اند و معتقدند كه این بدافزار پیچیده‌ترین برنامه تروجان اندروید است
یک برنامه تروجان به تازگی كشف شده است كه از رخنه‌های ناشناخته در اندروید استفاده می‌كند و به منظور فرار از تشخیص و پایداری بیشتر بر روی دستگاه‌های آلوده از روش‌های بدافزار ویندوز بهره می‌گیرد. محققان امنیتی از آزمایشگاه شركت آنتی ویروس كسپراسكای نام این برنامه مخرب جدید را Backdoor.AndroidOS.Obad.a گذاشته‌اند و معتقدند كه این بدافزار پیچیده‌ترین برنامه تروجان اندروید است. این بدافزار به گونه ای طراحی شده است كه پیام‌های كوتاه را برای تعدادی كاربر اندروید ارسال می‌كند و به مهاجمان اجازه می‌دهد تا توسط باز كردن یک shell راه دور، دستورات مخرب را بر روی دستگاه‌های آلوده اجرا نمایند. مهاجمان می‌توانند از این بدافزار استفاده نمایند تا هر نوع داده ذخیره شده بر روی دستگاه‌های آسیب‌پذیر را سرقت نمایند یا برنامه‌های كاربردی مخربی را بر روی دستگاه آلوده دانلود كرده تا به صورت محلی نصب شود و از طریق بلوتوث بر روی دستگاه‌های دیگر توزیع گردد. بدافزار Obad.a از یک رخنه ناشناخته در Android OS سوء استفاده می‌كند و بدین ترتیب خود را در لیست مدیران شبكه مخفی می‌كند در نتیجه كاربران نمی‌توانند حق دسترسی آن را لغو كرده و یا برنامه كاربردی مخرب را حذف نمایند. Denis Maslennikov، تحلیلگر ارشد بدافزار در آزمایشگاه كسپراسكای گفت: در دستگاه‌هایی كه root هستند، این بدافزار سعی می‌كند تا از طریق اجرای دستور "su id"، حق دسترسی‌های root را بدست آورد.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: