Sony Pictures هک شد

بر اساس گزارش‌ها، هفته گذشته Sony Pictures هدف یک هک قرار گرفت که در نتیجه آن کارمندان مجبور شدند یک روز کامپیوترهای خود را خاموش کنند و استودیوی فیلم سازی را تعطیل کنند.
به گزارش هالیوود ریپورتر و به نقل قول از افراد داخل استودیو، Sony Pictures که بازوی فیلم و تلویزیون شرکت ژاپنی سونی است، توسط گروهی که خود را #GOP می‌نامند هک شد. بنا بر گزارش‌ها این هکرها ادعا کرده‌اند که به داده‌های داخلی Sony Pictures از جمله اسرار این شرکت دست یافته‌اند و تهدید کرده‌اند که درصورت پاسخ ندادن به خواسته‌های آنان، این داده‌ها را به صورت عمومی منتشر خواهند کرد. مشخص نیست که خواسته‌های این گروه هکری چه بوده است.
سونی در مورد این رخداد سکوت کرده است و فقط گفته است که در مورد یک موضوع فناوری اطلاعات در حال تحقیق است.
به کارمندان Sony Pictures روز دوشنبه گفته شد که سیستم‌های خود را خاموش کنند و به شبکه شرکت یا ایمیل دسترسی پیدا نکنند، همچنین Wi-Fi دستگاه‌های موبایل خود را نیز غیرفعال نمایند. مشخص نیست که Sony Pictures هدف هکرها بوده است یا اینکه هکرها سعی در هدف قرار دادن شرکت سونی داشته‌اند. به گزارش لوس‌آنجلس تایمز، Sony Pictures Animation، Sony Music Entertainment و سایر بخش‌های شرکت سونی تحت تأثیر این هک قرار نگرفته‌اند.
این هک آخرین رخداد از سلسله رخدادهای امنیتی سونی بوده است. یک هفته پیش از این رخداد نیز گروه هکری DerpTrolling، هزاران لاگین را که ادعا می‌کردند متعلق به شبکه پلی‌استیشن، 2K Games و Windows Live است منتشر کردند که برخی گزارش‌ها معتقد بودند که این رخداد جعلی است.
در ماه آگوست شبکه پلی‌استیشن سونی توسط یک حمله DDoS از کار افتاد. این شبکه بازی همچنین در سال 2011 هدف یک حمله جدی‌تر قرار گرفته بود که در نتیجه آن داده‌های شخصی بیش از صدمیلیون مشتری شبکه پلی‌استیشن، Qriocity و سونی آنلاین لو رفت.

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: