پاسخ به رویدادهای سایبری
پاسخ، شناسایی، محدودسازی و بازیابی
در حالی که هدف اصلی ما در پارسینگ، پیشگیری از حوادث امنیتی است اما ما روزانه شاهد بسیاری از حملات سایبری در سرتاسر جهان هستیم. در چارچوب سرویس "پاسخ به رویدادهای سایبری"، ما سعی خواهیم کرد خسارت ها را محدود کنیم و سیستم ها را در حالی که اعتبار سازمان محفوظ باقی بماند، بازیابی نماییم.
ریشه کن کردن
هنگامی که حادثه ای سایبری رخ می دهد، تیم ما سعی می کند که حذف فایل های مخرب و ترمیم سیستم های آسیب دیده بپردازد. ما با احتیاط و مراقبت کامل محتوای مخرب را حذف خواهیم کرد تا از سرایت این فایل های مخرب به دیگر سیستم ها جلوگیری کنیم.
بازیابی
هنگامی که مسئله ریشه کن شد، ما بروی بازیابی تمرکز خواهیم کرد. ما تمام سیستم های آسیب دیده را بررسی و تست می کنیم و در صورت تایید، اطلاعات آنها را بازیابی می کنیم. این بازیابی طوری صورت می گیرد تا اطلاعات آلوده مجددا به سیستم ها منتقل نگردد.
درس های آموخته
هنگامی که بهبودی و بازیابی اطلاعات صورت گرفت و تحقیقات به نتیجه رسید، مهم ترین بخش درس آموختن از این رویداد است. هدف کلی این است که از این حادثه ها و بهبود عملکرد و امنیت طوری درس بیاموزیم که اطمینان حاصل کنیم دوباره این حادثه اتفاق نمی افتد.
شناسایی
هدف اولیه ما در هنگام پاسخ به یک نقض، هک یا دیگر رویدادهای سایبری این است که محدوده حادثه را شناسایی و تعیین کنیم. تیم پارسینگ تمام فایل های ثبت واقعه، پیغام های خطا و اطلاعات دیگری از منابع مختلف را همچون سیستم های تشخیص نفوذ و دیواره های آتش، جمع آوری می کند.
مهار و محدودسازی
هنگامی که دامنه رویداد سایبری مشخص شد، هدف بعدی ما، مهار کردن حادثه به منظور محدود کردن خسارت ها و جلوگیری از خسارت های بیشتری که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد، خواهد بود.
آنالیز جرم شناسی
هنگام بهبودی و بازیابی اطلاعات، تحقیقات بیشتری را آغاز می کنیم و از آنالیز جرم شناسی و دیگر تکنیک های تحقیق و بازرسی برای پیگیری منبع حادثه، استفاده خواهیم کرد. ما تمام مراحل فرایند پاسخ به رویداد سایبری را مستندسازی می کنیم تا برای دستیاران در تحلیل های بعدی مفید واقع شود.
همین امروز با متخصصین ما مشورت کنید

درباره پارسینگ

تیم امنیت وب و تحقیقات سایبری پارسینگ با هدف اطلاع رسانی، آموزش، مشاوره، ایمن سازی و تحقیقات در حوزه امنیت سایبری در سال 1391 توسط مهندس علی اصغر جعفری لاری تاسیس گردید تا علاوه بر اهدافی همچون بالا بردن آگاهی کاربران عمومی نسبت به امنیت، مشاوره و ایمن سازی وبسایت های داخلی برای دفاع در برابر تهاجمات بیگانگان و ارائه تحقیقات سایبری روشن و شفاف برای تحقیق و توسعه پروژه ها توسط دانش پژوهان، بتواند با کسب رضایت و اعتماد مشتریان خود به عنوان یک تیم برتر در حوزه امنیت سایبری در ایران شناخته شود.  

تماس با ما

تهران، اقدسیه، میدان ازگل، کوچه نوبهار، بن بست همیشه بهار، پلاک سوم

info[at]parsing[dot]ir

22196283 21 (98)

9120268477 (98)

پارسینگ را در گوگل محبوب کنید: